LINE UP 2020

HORKÝŽE SLÍŽE

Horkýže Slíže je slovenská punk rocková hudobná skupina, ktorá vznikla 4. novembra 1992 v Nitre. Na začiatku kariéry hrali prevažne hard rock, neskôr comedy rock, ktorý býva tiež označovaný ako naivný punk. Kapela v roku 2017 vydala album Pustite Karola a oslávila 25 rokov na hudobnej scéne. V súčasnosti patria medzi TOP kapely na Slovensku a Česku. Tento rok ako každý rok ju čakajú desiatky koncertov, festivalov a jesenné turné.

Polemic

From Our Hands

Pipes and Pints (CZ)

a ďalší …

Enter Shikari (UK)

Alkehol (CZ)

ZOČI VOČI

Zoči Voči je slovenská rocková hudobná skupina z Nitry. Skupina zo začiatku vychádzala zo slovenskej scény, kde bola ovplyvnená prevažne kapelami ako Iné Kafe, Zóna A a Konflikt. Postupne kapela začala zapájať prvky skupín ako Rancid, The Distillers a Misfits. Neskôr na kapelu mali vplyv kapely ako Hatebreed, Killswitch Engage, Bullet for my Valentine, Bring Me the Horizon, alebo Escape the Fate. Hudobný štýl by sa dal charakterizovať ako zmes punku, metalu, metalcore a rocku. Časom túto zmes štýlov obohatili o prvky z popu. Texty a hudbu v kapele tvorí Michal Žitňanský. Poznávacím znamením kapely je melodičnosť textov. Melódia je jednoduchá a ľahko zapamätateľná. V textoch dominujú prvky porovnávania sa medzi ľuďmi, medziľudské vzťahy, láska, ale taktiež témy bežného života.

Lapášanka

Dychovú kapelu Lapášanka založil Ľudovít Kostoláni 20. januára 1936 vo Veľkom Lapáši. V tomto období kapelu nazývali Trúbová banda. Kapela mala vo svojich začiatkoch 14 členov. V roku 1970 začali hudobníci vystupovať v krojoch a za svoj znak si určili lýru. V tom istom roku bola založená aj mládežnícka dychovka, ktorej členovia boli žiaci miestnej školy. V roku 1973 splynula s veľkou dychovkou. Lapášanka hráva dodnes na rôznych kulturno spoločenských udalostiach v regióne i mimo neho.

Program pre deti